Ekonomi

Heathrow’da güvenlik görevlilerinden grev kararı

Güvenlik çalışanlarının bağlı olduğu Unite sendikasından yapılan açıklamaya göre güvenlik görevlileri için enflasyon oranı yüzde 10.1. altındamaaş zammı teklifini reddederek geniş çaplı bir greve gidiyor.

24 Haziran’da havalimanında grevler başlayacak. 2 binden fazla güvenlik görevlisinin katılacağı grevler, Ağustos ayının sonuna kadar 31 gün sürecek.

Grevler, Kurban Bayramı’nı ve Ağustos ayının sonunda İngiltere’de resmi tatilleri içerecek.

Terminal 3’te ilk kez görev yapan güvenlik görevlilerinin katılacağı grev nedeniyle aralarında Virgin, Emirates, Qatar, United American ve Delta havayollarının da bulunduğu birçok şirketin uçuşları yaz döneminde kesintiye uğrayacak veya iptal edilecek. havalimanı.

Terminal 5’teki grevler, British Airways’in yaz uçuş programını büyük ölçüde etkileyecek. Kesintilerin önümüzdeki haftalarda daha da kötüleşeceği iddia ediliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Unite Genel Sekreteri Sharon Graham, grevleri havalimanına bildirdiklerini ve çalışanlara adil bir zam teklifi yapılıncaya kadar grevlerin devam edeceğini belirtti.

Bu süreçte çalışanlarına tam destek vereceklerini kaydeden Graham, “Heathrow önceliklerini tamamen yanlış belirlemiş. İnanılmaz derecede zengin bir şirket ve hissedarlarına büyük meblağlar ödüyor ama çalışanları mücadele ediyor ve diğer havalimanlarında çalışanlardan daha az kazanıyor.” dedi.

İngiltere’de Mart ayında yüzde 10,1 olan enflasyon, Nisan ayında yüzde 8,7’ye geriledi.

Geçtiğimiz yaz Avrupa’da yaşanan grevler nedeniyle hava trafiğinde önemli aksamalar yaşandı.

ortahisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu